Plan Sorosa i Sachsa wcielony w życie przez Balcerowicza, przypieczętował proces sprzedaży, przez polskich komunistów, naszego narodu i Polski Bankowi Światowemu (w dużym skrócie pokazano to w tym filmie ). Działo się to na przełomie lat 70/80. Magdalenka czy okrągły stół – były już tylko oficjalnym przyklepaniem sprawy miękkiego lądowania obcego kapitału na naszych ziemiach, pilnować tego procesu mieli w III RP “odPOwiedni” ludzie, którzy bezpiecznie z komunistów pod auspicjami pewnych mediów przemianowali się na demokratów.

Dzisiaj ich dzieci i wnuki kontynuują “linię partii” poprzez wysprzedaż resztek naszych dóbr narodowych za bezcen (np.stocznie, złoża gazu) lub wplątywanie Polski w nie nasze wojny.

QUO VADIS POLSKO?

Głosu w filmie użyczył John Perkins „Ekonomiści od brudnej roboty – pisze John Perkins -msą wysoko opłacanymi profesjonalistami, którzy wyduszają z różnych krajów świata miliardy dolarów. Narzędzia ich pracy stanowią kłamliwe sprawozdania finansowe, fałszowane wybory, przekupstwo, wymuszenia, seks i morderstwa”.

John Perkins wie, co mówi był jednym z tych ekonomistów. Jego praca polegała na przekonywaniu przywódców krajów posiadających, z punktu widzenia Stanów Zjednoczonych, znaczenie strategiczne od Indonezji po Panamę by zgodziły się na gigantyczne inwestycje w rozwój infrastruktury, a wynikające z nich kontrakty przyznały korporacjom amerykańskim. Obciążone ogromnymi długami kraje te stawały się wasalami rządu amerykańskiego, Banku Światowego i innych, zdominowanych przez USA agencji, które pod szyldem pomocy ekonomicznej skrywały swą lichwiarską działalność narzucając terminy spłat i uzależniając od siebie rządy suwerennych państw.

WYŚLIJ ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here