Fred Alan Wolf – Duchowy wszechświat

Fred Alan Wolf (ur. 3 grudnia 1934) — fizyk teoretyczny i pisarz z zakresu fizyki kwantowej, świadomości i ich powiązań. Jest popularyzatorem nauki na Discovery Channel i autorem wielu książek.

Fred Alan Wolf zainteresował się fizyką, kiedy jako dziecko zobaczył informację o pierwszym na świecie wybuchu atomowym. Wolf otrzymał tytuł Ph.D. w dziedzinie fizyki teoretycznej w UCLA w 1963 i rozpoczął badania nad zachowaniem cząsteczek w wysokich warstwach atmosfery po wybuchu nuklearnym.

Dr Wolf występował jako ekspert z dziedziny fizyki na Discovery Channel w programie The Know Zone (Strefa Wiedzy), brał także udział w serialu Closer to Truth (Bliżej prawdy) produkcji PBS, w programach radiowych i telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Fred Alan Wolf wystąpił w filmach „Co my właściwie wiemy!?” (What the#$*! Do We Know!?) (2004), „Sekret” (2006) i „Spirit Space” (2008). Od lat 60. prowadził wykłady na tematy związane z fizyką kwantową i świadomością, często pod pseudonimem Dr. Quantum lub Captain Quantum. Wystąpił też w dokumencie o Dalajlamie zatytułowanym „Dalai Lama Renaissance”.

Jego książka „Taking the Quantum Leap: The New Physics for Nonscientists” zdobyła Narodową Nagrodę Książkową (National Book Award) jako naukowa pozycja w miękkiej okładce roku 1982 nadaną przez Narodową Fundację Książki (National Book Foundation).

Wolf wykładał na Uniwersytecie Stanowym w San Diego, Sorbonie, Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie, University of London i w Birkbeck College. Bywa krytykowany za mieszanie weryfikowalnej wiedzy naukowej i fenomenów kwantowych z metafizyką bez rozróżniania między nimi.

WYŚLIJ ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here