Kanał Dawid Chudy:

Szokujący dokument o amerykańskim gigancie korporacyjnym – firmie Monsanto. Firma jest największym i głównym producentem nasion i roślin transgenicznych (GMO), a także herbicydów, czyli jest największym trucicielem nie tylko ludzi i zwierząt ale całego globu. Jest potężnym zagrożeniem dla życia ludzi i otaczającego środowiska. Ponad 90% wszystkich roślin genetycznie modyfikowanych jest „dziełem” Monsanto.

Spółka powstała w 1901r. i na początku była to firma typowo z branży chemicznej. Produkowano chemiczne substancje na szeroką skalę, co okazywało się śmiertelnie toksyczne. Dopiero po latach zakazano produkcji niektórych z tych chemikaliów. Firma przez wiele lat okłamywała, że ich produkty są bezpieczne i nie szkodliwe. Efektem tych kłamstw jest fakt, że większość Ziemi została już skażona. Dlatego ludzie coraz częściej chorują na nowotwory i inne nie zdiagnozowane jeszcze choroby. W filmie pokazano wiele przykładów wysokiej szkodliwości produktów Monsanto na zdrowie ludzkie.

W niniejszym filmie padają słynne polityczne nazwiska jak Donald Rumsfeld, G. Bush Senior czy Tony Blair, którzy z firmą Monsanto i jej interesami są silnie powiązani. Żadna inna ogólnoświatowa korporacja nigdy w historii nie miała takiego wpływu na organy władzy jak Monsanto.

Niemcy-Francja-Kanada/2008r/110 minut/Polski lektor

WYŚLIJ ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here